Безпека життєдіяльності
У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ, ЗВЕРТАЙТЕСЯ ПО ДОПОМОГУ ЗА ТЕЛЕФОНАМИ:
Телефони рятувальних та аварійних служб:
112 — Єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги
(диспетчер викличе бригаду потрібної служби)
101 — Пожежно-рятувальна служба
102 — Поліція
103 — Швидка медична допомога
104 — Аварійна служба газової мережі
0 800 501 482 — телефон довіри СБУ.
39-річниця Чорнобильської катастрофи
В історії України є багато скорботних дат, спогад про які щемить серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, у цей день, 39 років тому вогонь Чорнобиля опалив долі мільйонів людей, породив кількість проблем, які з часом змінилися, але не зникли. Чорнобильська катастрофа – це невидане горе, яке не піддається жодному виміру, невиліковна рана нашого народу, біль якої передається із покоління в покоління, а її справжні масштаби та наслідки дають про себе знати і по сьогоднішній день. У закладі освіти проведені тематичні заходи, години спілкування, виставки малюнків та плакатів.
Галерея "39-річниця Чорнобильської катастрофи"
День пожежної охорони
Щороку 17 квітня в Україні вшановують пожежників. День пожежної охорони був затверджений указом Президента № 555 у 2013 році. Праця пожежника вкрай відповідальна, тяжка, героїчна, стресова та дуже важлива. Пожежна охорона виконує свою роботу як вдень, так і вночі. У закладі освіти проведені у початкових класах години спілкування "Знає хай дитина кожна - жартувать з вогнем не можна". У 5-11-х класах - фотоквести "Пожежна безпека", онлайн вікторини "Будь оборежним з вогнем".
Галерея "День пожежної охорони (2025)"
День цивільного захисту у закладі освіти
09.04.2025 року з метою формування практичних умінь і навичок учасників освітнього процесу у закладі освіти в онлайн-режимі було проведено День цивільного захисту. Упродовж дня класними керівниками 1-11-х класів, практичним психологом відповідно до плану були проведені різноманітні заходи, а саме: уроки безпеки "Небезпечні знахідки", "Обережно з вогнем", "Правила поведінки в умовах воєнного стану", "Порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів", "Порядок дій у разі аварії на хімічно-небезпечних об'єктах з викидом аміаку та хлору", "Шкідливість радіоактивного випромінювання та порядок дій у разі аварії на об'єктах атомної енергетики". Практичним психологом Сергієнко Н.О. з учнями 5-9-х класів проведено психологічні тренінги за темою "Як зняти емоційне напруження та нормалізувати емоційний стан". Вчителем предмета "Захист України" Ісаєвою Г.С. для педагогічних працівників було проведено практичне онлайн-заняття "Прийоми домедичної допомоги".
Галерея "День цивільного захисту у закладі освіти"
Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки
Щорічно 4 квітня відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки. Для України сьогодні ця тема не лише найактуальніша, вона неймовірно болісна! Бо через бойові дії на території нашої країни, на землі залишається велика кількість ВНП, які забирають життя дорослих і дітей, завдають страшних травм. І це справжня трагедія! Мінна безпека — це сьогодні не просто наш вибір, це необхідність! Щодня українці стикаються з наслідками бойових дій, які залишають після себе не лише руїни, а й приховану загрозу — міни, снаряди, нерозірвані боєприпаси. За даними ДСНС, понад 30% території України заміновано, а розмінування може тривати роками. Діти — це особливо вразлива категорія, адже їх часто цікавлять незвичні знахідки, замасковані під іграшки або ґаджети. Як навчити дітей розпізнавати загрозу і не наражатися на небезпеку? У закладі освіти у цій день класними керівниками були проведені виховні заходи з питань мінної безпеки.
Галерея "Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки"
Пам'ятки з безпеки життєдіяльності
"Обережно! Ящур!"
Правила поведінки на водоймах, вкритих кригою:
- Неможна з’їжджати на лижах із крутого берега на кригу: у разі різкого навантаження він може провалитися.
- Категорично забороняється дітям грати на тонкій кризі.
- Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
- На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
- Обходьте місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає врічку.
- Переходьте річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см.
- Катайтеся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
- Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини, негайн оповертайтес яна берег. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ніг від льоду.
Обережно: бурульки!
- Нестійкі погодні умови — відлига вдень і заморозки вночі —сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
- Будьте особливо уважними, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевніться у відсутності загрози падіння льодових наростів.
- Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будинків та інших споруд,обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
- У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.
Правила поведінки під час ожеледиці
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте у колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходьте із будинку заздалегідь.
- Уразі порушення рівноваги швидко присядьте— це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
- Падайте із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння зберіться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться— удар, спрямований на вас, зменшиться.
- Не тримайте руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння,а й важких травм,особливо переломів.
- Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
- Ідучи тротуаром,не проходьте близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
- Якщо ви впадете і через деякий час відчуєте біль у голові й суглобах, нудоту — терміново зверніться до лікаря.
Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року:
Щоб свято не затьмарилось пожежею, необхідно дотримуватись таких правил:
- Ялинка має стояти на стійкій основі.
- При виявленні несправності святкової ілюмінації (блимання лампочок, іскріння) слід одразу її вимкнути.
- Неможна прикрашати ялинку целулоїдними іграшками.
Правила протипожежної безпеки
- Не грайтеся із сірниками та запальничками.
- Не запалюйте свічки та бенгальські вогні без нагляду.
- Не залишайте іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.
- Не сушіть речі над газовою плитою.
- Не вмикайте багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.
- Обов’язково вимикайте електроприлади, коли виходите із дому.Не тягніть за дріт руками, обережно вийміть штепсель із розетки.
Профілактика гострих кишкових та харчових отруєнь серед дитячого населення
Основними причинами захворювань є елементарне недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв, умов та термінів зберігання сировини та готових страв, вживання неякісних харчових продуктів, які містять у собі збудник захворювання, залучення до приготування страв випадкових осіб, котрі не обізнані з елементарними правилами особистої гігієни, зберігання харчових продуктів у антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.
Гострі кишкові інфекції: перші симптоми інфікування та методи профілакики
До організму здорової людини збудники кишкової інфекції потрапляють разом з їжею, водою або через брудні руки. Основною ознакою, що дозволяє швидко відрізнити ГКІ від інших хвороб шлунково-кишкового тракту, є раптовий гострий початок. До виникнення типових проявів може спостерігатися короткочасна слабкість, зниження апетиту, сонливість, загальне погіршення самопочуття.
ГКІ має ряд загальних ознак:
- порушення самопочуття (біль і важкість у голові, ломота, млявість);
- лихоманка (може протікати без температури);
- больові відчуття в зоні шлунка і в центральній частині живота;
- напади нудоти, блювання до 5-6 разів на добу;
- рідкі та водянисті випорожнення. Іноді інфекція кишківника призводить до появи слизу або прожилок крові у випорожненнях.
Загальними профілактичними заходами з попередження гострих кишкових інфекцій є санітарна культура населення та дотримання елементарних гігієнічних навичок.
Тож, аби не постраждати від харчового отруєння та гострих кишкових інфекцій, слід дотримуватися таких профілактичних заходів:
• для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання, кип’ячену або бутельовану питну воду промислового виготовлення, призначену для споживання людиною, не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, ставків, невідомих підземних джерел водопостачання, поверхневих вод тощо;
• не вживати продукти й напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з вичерпаними термінами зберігання;
• при купівлі харчових продуктів обов’язково звертати увагу на терміни та умови їх зберігання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб та при дотриманні температурних режимів, зазначених на упаковці та у встановлений виробником термін. Продукти, що швидко псуються, зберігати лише в холодильнику, обов’язково дотримуватись термінів їх зберігання;
• не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб; купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі, споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції;
• перед приготуванням їжі та перед її вживанням слід завжди дотримуватися правил особистої гігієни;
• ретельно проварювати, тушкувати і просмажувати харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково піддати повторній термічній обробці;
• для обробки сирих та варених продуктів використовувати різний інвентар та приладдя;
• не готувати страви із запасом, приготовлені страви бажано вживати відразу (зберігання виготовленої страви без холоду не повинно перевищувати двох годин);
• не брати в дорогу при здійсненні подорожі та на відпочинок продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські кремові вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні);
• під час відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни, дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі дикорослі ягоди, гриби та інші продукти невідомого походження;
• захищати харчові продукти від випадкових забруднень, від комах, гризунів та інших тварин.
Виконання цих нескладних правил та порад допоможе уникнути захворювання та зберегти ваше здоров'я та здоров'я ваших близьких!
У разі виявлення перших ознак кишкової інфекції (болі в животі, нудота, блювання, пронос, підвищена температура тіла) необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне для здоров’я!
Алгоритм дій учасників освітнього процесу в разі надзвичайних ситуацій
Уроки з мінної безпеки, підготовлені UNICEF Ukraine спільно із ДСНС України за підтримки Міністерства освіти і науки
Урок з мінної безпеки для молодших школярів
Урок з мінної безпеки для старших школярів
Схема безпечного шляху до закладу освіти
Шкільні заходи
2024/2025 навчальний рік
Урочисте відкриття Кабінету безпеки
28.11.2024 у закладі освіти відбулось урочисте відкриття Кабінету безпеки, на якому були присутні фахівці ДСНС, патрульної поліції, головний спеціаліст Управління освіти Індустріального району Дворник О.М. та учасники освітнього процесу. З привітанням до присутніх звернулась директор ХЛ №118 Заковоротня В.А. Представники ДСНС та патрульної поліції провели з присутніми профілактичні бесіди з пожежної, протимінної безпеки та безпеки дорожнього руху.
Галерея "Урочисте відкриття Кабінету безпеки"
ПЛАН проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» (14.10.2024-18.10.2024)
День рятівника
День рятівника України відзначають 17 вересня за указом президента України 2008 року. Сьогодні ми вітаємо пожежників, співробітників ДСНС і працівників аварійно-рятівних служб.
Під час повномасштабної війни рятівники щодня ризикують життям під час службу. Саме ці герої рятують постраждалих людей і тварин під час обстрілів, знешкоджують ворожі боєприпаси, гасять пожежі та розбирають завали. Їхня робота неймовірно важлива і психологічно важка.
У День рятівника 2024 ми бажаємо всім українським рятівникам мужності, безпечної служби та якнайшвидшої перемоги України.
Інтерактивний онлайн-захід з протимінної безпеки
Інтерактивний онлайн-захід з протимінної безпеки, проведений "Благодійним фондом "Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні"для учнів 1-2-х класів
2023/2024 навчальний рік
Тиждень безпеки дорожнього руху
План проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху
Галерея "Єдиний урок "Безпечна дорога додому""
День Цивільного захисту
День Пожежної охорони
Галерея "День Пожежної охорони"
Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки
Профілактична онлайн-бесіда з дотримання безпеки дорожнього руху, поводження у разі повітряної тривоги та знаходження вибухонебезпечних предметів у 6-Б класі проведена інспектором патрульної поліції, шкільним офіцером поліції Мамоненком М.С.
Тиждень безпеки дорожнього руху
Відповідно до плану заходів, присвячених Тижню безпеки дорожнього руху, в закладі освіти було проведено:
- творча майстерка «Світлофорик»;
- фотобатл «Покажи свій світловідбиваючий елемент»;
- онлайн-виховні години «Азбука вулиць та доріг»;
- фото-челендж «Молодь за безпеку дорожнього руху»
Галерея "Тиждень безпеки дорожнього руху"
ЗВІТ про підсумки проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»
Профілактична онлайн-бесіда з дотримання безпеки дорожнього руху, поводження у разі повітряної тривоги та знаходження вибухонебезпечних предметів у 6-А класі проведена інспектором патрульної поліції, шкільним офіцером Мамоненком М.С.
Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі»
День рятівника (17.09.2023)
Галерея "День рятівника-2023"

Уроки з мінної безпеки та безпеки життєдіяльності (01.09.2023)
Галерея "Уроки з мінної безпеки та безпеки життєдіяльності (01.09.2023)"
